Sırp Şarkıcı Avrupa Şampiyonluğunu Kaybetmelerinin Ardından Vargas’ı Hedef Aldı

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda Sırbistan’la karşılaştı. Rakibini alt eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız’da Vargas maça damgasını vurdu. Yenilgiyi hazmedemeyen Sırp şarkıcı Sloba Radanovic yaptığı paylaşımla tepki çekti. Ünlü isim takımlarının mağlubiyet almasının ardından Melissa Vargas’ı hedefine aldı.

Cumhuriyet’imizin 100. yılında dünya sıralamasında liderliğe yükselen A Milliler finalde karşılaştığı Sırbistan’ı 3-2 mağlup etti.

2023 Avrupa Şampiyonası’nda kupaya uzananan takım Filenin Sultanları oldu. Hepimize gurur dolu anlar yaşatan Ay Yıldızlılar 2019 yılının rövanşını aldı.

Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olan Filenin Sultanları’nın başarı pek çok ülkenin manşetlerine yansıdı elbette.

Sırbistan Milli Takımı, Filenin Sultanları karşısında setlerde iki kez avantaja sahip olmasına rağmen galibiyeti kaçırması epey gündem oldu tabii.

Maçın ardından düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Boskovic’in Vargas’tan daha iyi olduğunu savunan açıklamalarda bile bulundu.

“Tijana, onlar ne derse desin, senin o Vargas’tan daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz ve sen de ülkedeki herkesin aynı şeyi düşündüğünü biliyorsun.’

Eminim duymuşsunuzdur, Melissa Vargas bundan tam üç yıl önce Sırbistan Milli Takımı kadrosuna katılmak istemişti.

Vargas’ın o dönem oynadığı Fenerbahçe’deki antrenörü Zoran Terzic aynı anda Sırbistan Milli Takımı’nı çalıştırıyordu.

Terzic, Vargas’ı Sırbistan vatandaşlığına almak için kolları sıvamıştı.

Kübalı genç voleybolcu Türkiye’nin devreye girmesinden sonra hem milli takım hem de vatandaşlık tercihini ay-yıldızlılardan yana kullandı.

Tabii bu durum Sırbistan cephesinde büyük ses getirdi. 

Hem yenilgiyi hem de Vargas’ın gelmeyişini bir türlü hazmedemediği görülen Sırp medyası telegraf.rs haberinde ”İlginçtir ki, zaferden sonra Türkiye İstiklal Marşı çalınırken, Vargas’ın dili ve sözlerini iyi bilmediği için söylememesi de dikkat çekti.” ifadeleriyle Vargas’ı hedef aldı.

Nefes kesen maçın oynandığı anlarda Rodos’ta tatilde olan Sırp şarkıcı Sloba Radanović de paylaşımlarıyla dikkat çekti.

Maç esnasında ”Bu ne, bu nasıl voleybol, aaaaaaaa! Haydi Sırbistan!” gibi paylaşımlarda bulunan şarkıcı kaybettikleri maçın ardından gözünü Vargas’a dikti.

Radanovic, Instagram paylaşımında yer verdiği ”Ama Melisa Vargas Kübalı” sözleriyle Malatyalı Vargas’ımızın Türk bir sporcu olmadığına değinmesi tepki gördü.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz peki?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x