Özgür Özel’den Erdoğan’la görüşme açıklaması: Önemli gündemlerim olacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin olarak gazetecilere açıklama yaptı.

Özel, “Sayın Cumhurbaşkanı ile yapacağım toplantının gündemini kendi adıma oluşturup Sayın Cumhurbaşkanı‘ndan randevu talep edeceğiz. Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil biz nezaket görüşmesini bayramda telefonda yaptık, bu ziyaret Türkiye’nin gelecek dönemi ile ilgili olarak Türkiye ekonomisinin yüzde seksenini, nüfusun yüzde 65’ine hizmet veren belediyelerin ve son birlikte girilen seçimin birinci partisinin genel başkanının, son seçimlerin ikinci partisi ama bir önceki seçimlerde Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiş olan ve bir partinin genel başkanı olan Sayın Erdoğan’la yapacağı bir görüşmedir” dedi. 

“RANDEVU TALEP EDECEĞİZ” 

Önümüzdeki haftayı işaret eden Özel, şunları söyledi:

– Randevu isteyeceğiz tabii bugün grubumuzla bir toplantı yaptık yarın uzun bir MYK’mız daha var. Öğleden sonra Parti Meclisi toplanacak. Parti grubumuzla da  bir uzun toplantı yapma niyetindeyim. Ondan sonra sayın cumhurbaşkanı ile yapacağım toplantının gündemini kendi adıma oluşturup cumhurbaşkanından randevu talep edeceğiz. Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil, biz nezaket görüşmesini bayramda telefonda yaptık.

– Bu siyaset Türkiye’nin gelecek dönemiyle ilgili olarak, Türkiye ekonomisinin yüzde 80’ine nüfusun yüzde 65’ine hizmet veren belediyelerin ve son girilen seçimin birinci partisinin genel başkanının son seçimlerin ikinci partisi ama bir önceki seçimlerde cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiş olan ve bir partinin  genel başkanı olan Sayın Erdoğan’la yapacağı bir görüşmedir.  

ESKİ GENEL BAŞKANLARLA GÖRÜŞECEK 

– Nezaket görüşmesi olsa hızla yaparız ama Sayın Erdoğan da ‘Konuşacağımız konular var’ diye ifadede bulunmuş. Benim de önemli gündemlerim olacak. Bu konuda parti grubumdan görüş alıyorum. Bunu olgunlaştırdıktan sonra öyle kısa bir görüşme için değil belki gündemleri de önceden müzakere ettiğimiz uzun ve yapıcı olmasını ümit ettiğim, sonuçlar alacağımızı düşündüğüm, bundan sonraki Türkiye açısından anlamlı olabilecek bir sürece gireceğiz.

– O yüzden o görüşme için önce parti içi kurullarla tüm temasları tamamlamam gerekiyor. Hatta önceki dönem genel başkanlarımızın her birisinin de son aşamada fikirlerlerini alarak gideceğim. Çok gecikmez ama önümüzdeki hafta ondan sonraki hafta Sayın Erdoğan’ın da takvimine göre özel kalemler hallederler.

ANAYASA AÇIKLAMASI 

Özel, yeni anayasa gündemi hakkında da konuştu. CHP lideri “Anayasada çerçeveyi millet çizer. Anayasa konusunda olmazsa olmaz görüşlerimiz var” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x