‘Gece 2’de Mal Gelecek’ Yalanıyla Kandırdı, Uyuşturucu Vererek 18 Yaşından Küçük Çocuğa Tecavüz Etti

İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan dosyaya göre olay 28 Kasım 2021 gecesi yaşandı. Mağazasında ürün satışı yapan Erol Işın, yanında çalışan 18 yaşından küçük kız çocuğu İ. Ö. ile bu çocuğun erkek arkadaşı M. O. T.’ye “Gece 02.00’de Sefaköy’den mal gelecek” diyerek ailelerinden izin almalarını istedi.

‘MAL GELMEYECEK HADİ BİRAZ EĞLENELİM’

Işın’ın talebi doğrultusunda her iki çocuk da ailelerine haber vererek gece mesaiye kalacaklarını söyledi. Dava dosyasına göre, çocuklar 2 saat kadar bekledikten sonra Işın, kendilerine “Mal gelmeyecek. Hadi biraz eğlenelim” dedi.

İÇKİ ALMAYA GÖNDERMİŞ

Mahkemede tanık olarak dinlenen M. O. T. patronu Işın’ın, kendisini içki almaya gönderdiğini belirterek “Erol bize alkol verdi. Ben bu alkolden çok az içtim. Ancak İ. biraz fazla içti. İ. bir müddet sonra sarhoş gibi oldu” dedi. Işın’ın, kendilerine uyuşturucu da verdiğini belirten T., ifadesinin devamında, gece yarısı uyandığında Işın’ın, arkadaşı İ. Ö.’ye tecavüz ettiğini gördüğünü söyledi.

24 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Patronunun ‘cinsel istismarına’ uğrayan İ. Ö. durumu ailesi ile paylaştı. Aile zaman geçirmeden suç duyurusunda bulundu. Işın hakkında “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan dava açıldı. Yargılama aşamasında savunma yapan Işın ise, suçlamaları kesin bir dille reddetti. Işın savunmasında, “M. O. T. ve İ. Ö. zaten o akşam yanıma geldiklerinde kafaları iyiydi” diyerek bu kişilerin iyi durumda olmadıklarını öne sürdü. Yapılan yargılama sonrası mahkeme Işın’a 24 yıl hapis cezası verdi.

İTİRAZDA ‘KOMPLO’ İDDİASI

Karara yönelik itiraz üzerine dosya İstinaf Mahkemesi’ne gönderildi. Işın adına İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne sunulan savunmada “Olay bir komplodan ibaret” denildi. Savunmada, tanık beyanlarının ise çelişkili olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x