Doğu Demirkol’dan ‘Yetenek Sizsiniz’ itirafı! ‘Aşağılık biri gibi hissetmiştim’

Küçük bir çocukken özgüvenli olmadığını belirten Doğu Demirkol, “Mesela okulda insanların önüne çıkacağım zaman hep çok heyecanlanırdım. İnsan önüne çıkabilme yeteneğim yoktu. İlkokul hocam komediye meyilli olduğumu anlamıştı. İlkokul öğretmenim beni komedyen olarak yetiştirmiş. Annem avukat, babamsa doktor. Konservatuvar okumama sıcak bakmayabilirlerdi” dedi.

“ANNEM VE BABAMAN GİZLEDİM”

Ünlü oyuncu, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında yaşadıklarından sonra kendini çok kötü hissettiğini itiraf etti.

Yuhalandıktan sonra bir müddet kendimde hırslanacak gücü bulamadım. Kendimi aşağılık biri gibi hissetmiştim. Annem ve babamdan gizledim. Babam, televizyonda görünce ‘Akşam eve gelme, annen iyi değil’ dedi. Hak ederek yuhalandım. Kendim olmaya Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasından sonra karar verdim.

“NURİ BİLGE CEYLAN’DAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM”

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’ filminde başrol oyuncularından biri olan Doğu Demirkol, usta yönetmen için şunları söyledi:

Bence Nuri Bilge Ceylan’ın dehası, bütün olumsuzluklara rağmen derdini anlatmaya çalışan bir genç aradığını söylemesidir. Ben de Nuri Bilge Ceylan gibi ayrıntıcıyım. Onun ayrıntıcılığı beni mutlu etti. Nuri Bilge Ceylan’dan çok şey öğrendim.

“NEŞELİ OLMAYANLARA TAHAMMÜL EDEMİYORUM”

Hayatındaki motivasyon kaynağını açıklayan 35 yaşındaki komedyen, “Benim motivasyon kaynağım mizahmış. Her şeyle ilgili şaka yapabilirim ama kimseyi incitmemeye özen gösteririm. Neşeli olmayan insana tahammül edemiyorum” açıklamasını yaptı.

“HEYECANLIYKEN ABDEST ALIP, DUA OKURUM”

Doğu Demirkol, “Sabah uyanmamız bile, içtiğimiz su bile mutluluk sebebi. Hayatta mutlu olunacak çok şey var. Heyecanlıyken abdest alıp, 7 Ayetel Kürsi okurum. Böyle bir ritüelim var. İnsanın kendi olabilmesi, şahsına münhasır olabilmesi çok kıymetli. Son zamanlarda kendimi göz ardı ettiğimi kız arkadaşım sayesinde fark ettim. Artık kendime de kendim olduğum için teşekkür etmeyi öğrendim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir